Bydlíme ve stylu Anglie. Co to znamená?
Zatímco někdo je milovníkem spíše jednoduchého stylu, který se nese ve znamení neutrálních barev a minimálního množství doplňků, jiný touží po spíše kýčovitém obydlí, které bude naznačovat, že se dotyčný má dobře. Dalo by se říct, že tímto druhým popsaným bydlením je to, které je zařízeno do stylu Anglie. O anglickém stylu se říká, že je elegantní, vznešený, krapet romantický, a i když se někomu zdá kýčovitý, srší luxusem.
Velmi často se anglický styl bydlení zaměňuje s vintage stylem nebo se stylem Provence. Je sice pravdou, že mluvíme o velmi podobných designech, přesto je zde několik typických rozdílů. Anglický interiér je více uspořádaný a má v sobě větší špetku elegance. Odráží se v něm noblesa anglické šlechty.
Dřevo je základem každého takového příbytku
Že vám anglický styl bydlení také učaroval a plánujete si svůj příbytek zařídit právě do stylu staré Anglie? Vaše pozornost by se při nákupu vhodných kusů nábytku měla zaměřit ryze na dřevo, které je v tomto případě naprostým základem. Obecně platí, že nejlepší volbou je masivní dřevo, které je spojeno s mramorem nebo křišťálovým sklem. Když ho doplníte o křišťálový lustr, který je právě oním luxusním (a možná pro někoho kýčovitým) prvkem, Anglie bude z vašeho domu doslova dýchat.
Zdobné stěny a zrcadla
Pokud byste nahlédli do anglických interiérů, jistě by vás na první pohled zaujaly stěny. Ty jsou zpravidla zdobné a plné zrcadel, jež jsou umístěny do dřevěných, masivních rámů. A od toho se dál odpíchněte.
Angličané využívají prakticky všechny metody dekorování stěn. Neponechávají bez povšimnutí barvy, vzory ani tapety či další textilie, které rozprostírají na stěnách místností. Velmi často se používá motiv květin, který je populárnější než matná malba.
Krb součástí anglických interiérů
A nesmíme zapomenout ani na krb, který je nedílnou součástí anglických interiérů. Měl by být funkční a v jeho těsné blízkosti by se měl nacházet koš s poleny.