Čistá myčka v každé moderní kuchyni
Myčky se staly nedílnou součástí každé moderní domácnosti. Nemůžeme se tomu divit, vždyť právě myčky nás spasí od obrovských poplatků za vodu. Díky myčce dokážeme ušetřit až šedesát procent nákladů na energie, což rozhodně není k zahození. Bohužel málokterý majitel myčky ví, že je nutné tento elektrický spotřebič občas umýt, jinak nám vypoví svou službu nebo začne zapáchat. Pokud vám myčka už nyní zapáchá, je to varovný signál a je nutné s tím rychle něco udělat. Naštěstí víme, jak zápachu z myčky předcházet.
Zápachu z myčky můžete mnohými způsoby předcházet. Pomůže vám například pravidelné čištění filtru, které zabere jenom pár minut. Právě filtr může za mnohé nepříjemnosti, kterým lze předcházet, pokud se o filtr budete dobře starat. Nestačí kupovat vhodné přípravky do myčky, je skutečně nutné filtr čistit, protože se během krátké doby zanese zbytky jídla a tuku, které dokážou udělat neplechu.
Právě zbytky usazené ve filtru mohou za to, že myčka zapáchá. Jestli se chcete vyhnout zapáchajícímu nádobí, ideální je, když filtr vyčistíte jednou za týden – třeba v sobotu, kdy provádíte každotýdenní úklid.
I vodní kámen je převlečené zlo
Velký pozor byste si měli dát na vodní kámen. Jedná se o vápenaté usazeniny vody, které zanáší nejen filtr, ale taky i ostřikovací ramena, trysky a obecně celé potrubí v myčce. Je nutné se vodního kamene průběžně zbavovat, a to tak, že si pořídíte speciální čistič do myčky, který běžně seženete v drogeriích. Není nijak drahý, obvykle se dá pořídit do padesáti korun, což je skvělé.
Vyčistěte i vnitřek myčky
Vodní kameny a filtry nejsou to jediné, co může být zaneřáděné. Je třeba vyčistit i zbytek myčky. Údržbu celé myčky provádějte tak jednou za měsíc či za dva měsíce, kdy vyndáte všechny koše a poličky, které umyjete houbou a běžným mycím prostředkem, jenž opět zakoupíte v drogeriích.