Sníh na autě aneb dbej předpisů
Zima už nás sice pomaličku ale jistě opouští, avšak je třeba i do budoucna vědět, jakým způsobem se předpisy kolem vás mění.
Pakliže nepatříte k těm řidičům, kteří brouzdají zákoníky, předpisy a vyhláškami. Pak je tento článek právě pro vás.
Proč?
To že v poslední době (od začátku roku 2016) platí novela zákona, že na střeše auta nesmíte mít žádný sníh, už nějakým způsobem je prezentováno v mediích a nejrůznějších zpravodajstvích.
Hrozba
Co vás ale ovšem může opravdu motivovat k tomu, tyto předpisy dodržovat, je finanční sankce. Ta se totiž může vyšplhat až na hezkou řádku tisíce korun.
Dalším faktorem, který pro vás jako pro řidiče měl být ten stěžejní je bezpečnost. Zdraví už tak nějak od narození máme dáno do vínku jen jedno a je třeba se o něj starat. A tím není myšleno jen vaše zdraví, ale také abyste dbali na bezpečnost vašeho okolí.
Příklad
Vždy v první řadě myslete na sebe. Určitě byste také nebyli zrovna třikrát rádi, kdyby nějaké větší nebo menší auto před vámi, díky povětrnostním podmínkám přišlo o svou sněhovou nadílku na střeše a vy nedej bože kvůli takové události bourali, nebo ztratili kontrolu nad řízením. I na silnici platí takové větné spojení „Nikdy nedělej to, co nechceš, aby druzí dělali tobě.“
Pokuta
Za nedodržení předpisů vám policejní hlídka může pokutovat částkou až 2 500 Kč. Záleží na tom, v jakém řízení bude incident řešen.
V blokovém řízení se pokuta vyšplhá na 2 000 Kč, ve správním řízení potom až na 2 500 Kč. Což je za pár minut práce navíc (odstranění sněhu ze střechy) velmi zbytečné. Toť motivující prvek pro vás.
Zahraničí
Patříte-li k těm řidičům, kteří cestují i za hranice naší země, pak je pro vás odstraňování sněhu opravdu každodenní nutnost. Nebo spíše řečeno, měla by být. Pokud pro vás už není prvotním důvodem bezpečí, tak pak finanční úspora.
Protože například v Rakousku za nedodržení těchto předpisů hrozí pokuta až 5 000 Eur, což je v přepočtu na naše koruny zhruba 135 000.
Myslete na sebe a své okolí, pokaždé když usedáte do auta.